RESULTAT

Dubbelklicka här för att lägga till din egen text.

FK-Fenan Gnosjö

Här redovisar de senaste resultaten i klubben övriga resultat hänvisas till distriket

KM i mete 2020-05-28 - Kyrkån


Senior

1.Robin Larsson

4240gr

2.Carl Geelmuyden

1340gr

3.Sixten Aronsson

1260gr

4.Per Karlsson

1200gr

5.Björn Carlström

1040gr (55st)

6.Niclas Andersson

1040gr (33st)

7.Jörgen Johansson

900gr

8.Claes Ågren

260gr

Veteran

1.Göran Larsson

2060gr

2.Benny Ahnberg

1260gr

3.Gunnar Ågren

320gr

4.Göran Eriksson

180gr

Junior

1.Isak Thur

360gr

2.Viggo Sommehed

340gr

3.John Broling

260gr

4.Klara Karlsson

180gr

5.Måns Olofsson

20gr

Abborrefiske längd Deltävling 1

2020-06-06 - Allgunnen

Senior

1.Sixten Aronsson

101cm

2.Carl Geelmuyden

92cm

3.Göran Larsson

89

4.Benny Ahnberg

80cm

5.Gunnar Ågren

76cm

6.Benny Carlström

73cm

7.Björn Carlström

72cm

8.Anton Johansson

66cm

9.Göran Eriksson

31cm

Junior

1.Titus Holmgren       

51cm

2.Kaleb Nilsson

45cm

3.Viggo Sommehed

18cm

Senior

Sixten Aronsson

2+1 = 3

Harri Halme

2 + = 

Carl Geelmuyden

5+3 = 8

Benny Ahnberg

1+3 = 4

Björn Carlström

4+3 = 7

Gunnar Ågren

6+6 = 12

Niclas Andersson

7+ =

Anton Johansson

3+ =

Anders

Claes Ågren


Junior

Isak Thur

1+ = 

Elliot Eriksson

1+2 = 3

Albin Olofsson

3+ =

Viggo Sommehed

4+ =

Kaleb Nilsson

3+ =

Sammanställning Gäddfiske 2020



Gäddfiske 2020-05-09 - Norra Vallsjön


Senior

Sixten Aronsson

203cm

Harri Halme

180cm

Carl Geelmuyden

72cm

Benny Ahnberg

72cm

Björn Carlström

72cm

Gunnar Ågren

67cm

Niclas Andersson

63cm

Anton Johansson

0cm

Anders

0cm

Claes Ågren

0cm

Junior

Isak Thur

75cm

Elliot Eriksson

70cm

Albin Olofsson

60cm

Viggo Sommehed

58cm

Måns Olofsson

0cm

John Broling

0cm

Kaleb Nilsson

0cm

Casper Hedström

0cm

Gäddfiske 2020-04-17 - Hindsen

Senior

1.Benny Ahnberg

211cm

2.Sixten Aronsson

210cm

3.Anton Johansson

124cm

4.Björn Carlström

121cm

5.Carl Geelmuden

79cm

6.Gunnar Ågren

70cm

7.Claes Ågren

0cm

Junior

1.Elliot Eriksson                           

176cm

2.John Broling

144cm

3.Kaleb Nilsson

82cm

4.Viggo Sommehed

0cm

5.Melvin

0cm

6.Måns Olofsson

0cm

7.Albin Olofsson

0cm

2019


Sammanställning Gäddfiske  16st

1.Benny Ahnberg                      

1,2,0=3        454cm

2.Björn Carlström

1,3=4           378cm

3.Anton Johansson

1,3,0=4        365cm

4.Carl Geelmyuden

2,2,4=4        485cm 3tävlingar       

5.Sixten Aronsson

3,6=9           182cm 

6.Claes Ågren

5,0                 76cm

7.Johnny Johansson

5                    75cm

8.Gunnar Ågren

0,0,0

8.Kenneth Backlund

0

8.Göran Ericsson

0

JUN

1.Isak Thur

1,1,2=2         350cm på 3 tävlingar

2.Casper Hedlund  

1                    72cm

3.Caleb Nilsson

2                   165cm

4.Jonatan Geelmyuden

3                    90cm

5.Viggo Sommehed

4                    70cm

6.Titus Holmgren

5                    62cm

Gäddfiske 3 19,10,19

1. Benny Ahnberg

234cm

2. Isak Thur                                    Jun

209cm

3. Carl Geelmyuden

181cm

4. Caleb Nilsson                              Jun

165cm

5. Anton Johansson

139cm

6. Jonatan Geelmyuden                   Jun

 90cm

7. Claes Ågren

 76cm

8. Viggo Sonmehed                         Jun

 70cm

9. Titus Holmgren                           Jun

 62cm

10. Gunnar Ågren

  0cm

Sammaställning Abborrefiske      13st

1. Göran Larsson

1,1,1,2=3    31930gr

2. Björn Carlström

2,2,3,4=7    23580gr

3. Peo Carlström

3,3,4=10     19565gr

4. Gunnar Ågren

4,5,6=15     10930gr

5. Carl Geelmyuden

1,7              12840gr

6. Benny Ahnberg

3,4               3600gr

7. Sixten Aronsson

5,5               1960gr

8. Claes Ågren

5,6               11270gr

9. Johnny Johansson

6,7                4700gr

10. Robin Larsson

2                   6080gr

JUN

1 Isak Thur

1,1,3=5          4750gr

2 Melvin Johansson

1,2                 5500gr

3 Titus Holmgren

1,2                 5260gr

Abborre 4 Fängen 12,10,19

1 Göran Larsson

6500gr

2 Björn Carlström

2940gr

3 Benny Ahnberg

1800gr

3 Melvin Johansson                         JUN

1800gr

5 Titus Holmgren                            JUN

 720gr

6 Gunnar Ågren

 660gr

7 Sixten Aronsson

 330gr

8 Johnny Johansson

 160gr

9 Isak Thur                                    JUN

 100gr

10 Carl Geelmuyden

  80gr

DM Abborre fiske  Jönköpingdistriktet

2pl Björn Carlström

Abborre 3 Mycklaflon 28,9,19

1.Carl Geelmyuden

12760gr

2.Göran Larsson

11960gr

3.Peo Carlström

11725gr

4.Björn Carlström

10360gr

5.Claes Ågren

10300gr

6.Gunnar Ågren

 8880gr

7.Titus Holmgren                           Jun

 4540gr

8.Johnny Johansson

 4440gr

9.Melvin Johansson                        Jun

 3700gr

Abborre 2 Tolken 14,9,19

1.Göran Larsson      

8330gr

2.Robin Larsson

6080gr

3.Björn Carlström

5260gr

4.Peo Carlström

3430gr

5.Isak Thur                                    Jun

2350gr

6.Sixten Aronsson

1630gr

Båtfiske Hären 8,9,19

Största Abborre Anton Johansson

380gr

Största Gädda Sixten Aronsson

46cm

1.Anton Johansson o Carl Geelmuyden

150p

2.Björn Carlström o Peo Carlström

78p

3.Benny Ahnberg 

40p

4.Sixten Aronsson o Isak Thur

24p

5.Berth Norberg o Kristina Norberg

8p

Abborre 1 Hindsen 31,8,19

1.Göran Larsson

5160gr

2.Björn Carlström

5020gr

3.Peo Carlström

4410gr

4.Isak Thur                                 Jun

2300gr

5.Benny Ahnberg

1800gr

6.Gunnar Ågern

1390gr

7.Claes Ågren

1250gr

Sammaställning Abborre Längd 2019

16st

1.Björn Carlström

1,1,5=2                323cm 3tävl

2.Göran Ericsson

1,2,2=3                301cm

3.Peo Carlström

2+4=6                 177cm

4.Benny Ahnberg

3,6,7=9               167cm   241cm 3tävl

5.Harri Halme

3,6=9                  166cm

6.Carl Geelmuyden

4,6=10                172cm

7.Gunnar Ågren

4,7,7=11             239cm

8.Anton Johansson

8,8=16                107cm

Göran Larsson

3                        94cm

Sixten Aronsson

5                        84cm

Henrik Sveningsson

5                        75cm

Johnny Johansson

8,0                     66cm

Claes Ågren

0

Kennerth Backlund

0

JUN

1.Isak Thur

1,1,2=2              215cm

2.Casper Hedlund

1                          96cm

Abborre Längd 3 Bråarpssjön

1.Björn Carlström

123cm

2.Göran Ericsson

119cm

3.Harri Halme

 84cm

4.Peo Carlström

 80cm

5.Henrik Sveningsson

 75cm

6.Benny Ahnberg

 74cm

7.Gunnar Ågren

 71cm

8.Anton Johansson

 57cm

9.Isak Thur

 46cm

Claes Ågren

  0cm

Abborre Längd 2 Norra Vallsjön

1.Björn Carlström 

109cm

2.Isak Thur

 89cm

3.Göran Ericsson

 88cm

4.Benny Ahnberg

 87cm

5.Carl Geelmuyden

 84cm 34cm

6.Sixten Aronsson

 84cm

7.Harri Halme

 82cm

8.Gunnar Ågren

 74cm

9.Anton Johansson

 50cm

10.Johnny Johansson

   0cm

Gösfiske Hären 15,6,19   14 startande

1. Björn Carlström 

1260gr

2. Göran Ericsson

1160gr

3. Anton Johansson

1060gr

4. Carl Geelmuyden

 570gr

Abborre Längd 8,6,19 Lången

1. Göran Ericsson

104cm

2. Peo Carlström

 97cm

3. Casper Hedström

 96cm

4. Göran Larsson

 94cm  35cm

5. Gunnar Ågren

 94cm  32cm

6. Björn Carlström

 91cm

7. Isak Thur

 90cm

8. Carl Geelmuden

 88cm

9. Benny Ahnberg

 80cm

10.Johnny Johansson

 66cm

Kennerth Backlund

  0cm

DM Tradmete Jönköpingdistriktet

1pl Herr Sen Robin Larsson

3pl Herrvet  Mikael Svensson

1pl Lag Herrsen Fk fenan

Km Mete 30,5,19 Annebergsjön

Herr sen

1. Per Karlsson

2557gr

2. Björn Carlström

1785gr

3. Jörgen Johansson

1591gr

4. Robin Larsson

 252gr

   Carl Geelmuyden

    0gr 

Herr vet

1. Mikael Svensson

2192gr

2. Göran Larsson

 400gr

3. Peo Carlström

  40gr

4. Gunnar Ågren

  32gr

    Benny Ahnberg

   0gr

    Johnny Johansson

   0gr

Jun

1. Jonatan Geelmuyden

 46gr

Gäddfiske 2 4.5.19 Eskilstorpasjön

1. Björn Carlström

170cm

2. Carl Geelmuden

163cm

3. Sixten Aronsson

121cm

4. Isak Thur                                   Jun

71cm

Benny Ahnberg

0cm

Gunnar Ågren

0cm

Anton Johansson

0cm

Gäddfiske 1 13.4.19  Hindsen

1. Anton Johansson

226cm

2. Benny Ahnberg

220cm

3. Björn Carlström

208cm

4. Carl Geelmuyden

141cm

5. Johnny Johansson

 75cm

6. Casper Hedström                        Jun

 72cm

7. Isak Thur                                   Jun

 70cm

8. Sixten Aronsson

 61cm

Kenneth Backlund

 0cm

Gunnar Ågren

 0cm

Göran Ericsson

 0cm

Claes Ågren

 0cm

2018

Sammanställning Abborrefisket

Plats sifra 3 av 5 tävlingar

1. Björn Carlstöm

4p

2. Carl Geelmuyden

10p

2. Göran Ericsson

10p

4. Benny Ahnberg

11p

4. Peo Carlström

11p

6. Isak Thur

14p

6. Anton Johansson

14p

8. Gunnar Ågren

15p

9. Johnny Johansson

21p

10. Benny Carlström


10. Göran Larsson


10. Harri Halme


10. Margareta Backlund


10. Niklas Andersson


10. Claes Ågren




Abborre 5 27,10,18 Hindsen


1.   Gunnar Ågren

5680gr

2.   Björn Carlström

5480gr

3.   Claes Ågren

5042gr

4.   Benny Carlström

4220gr

5.   Isak Thur

3240gr

6.   Peo Carlström

3000gr

7.   Göran Ericsson

1940gr



Abborre 4 Tolken


1.   Björn Carlström

6750gr

2.   Harri Halme

6560gr

3.   Benny Ahnberg

5020gr

4.   Göran Larsson

4990gr

5.   Benny Carlström

4880gr

6.   Anton Johansson

3260gr

7.   Johnny Johansson

2800gr

8.   Göran Ericsson

1890gr

9.   Carl Geelmuyden

1130gr

10.  Gunnar Ågren

1100gr



Abborre 3 Norra Vallsjön


1.  Björn Carlström

2854gr

2.  Göran Ericsson

1007gr

3.  Carl Geelmuyden

877gr

4.  Peo Carlström

825gr

5.  Anton Johansson

814gr

6.  Göran Larsson

786gr

7.  Benny Ahnberg

645gr

8.  Johnny Johansson

276gr



Abborre 2  Hästhultsjön


1.  Benny Ahnberg

3333gr

2.  Peo Carlström

2877gr

3.  Anton Johansson

2569gr

4.  Carl Geelmuyden

2438gr

5.  Isak Thur

2067gr

6.  Johnny Johansson

2004gr

7.  Gunnar Ågren

1746gr



Båtfiske Hären


Största Gädda:   Björn Carlström

1200gr

Största Abborre: Gunnar Ågren

340gr

1.  Carl Geelmuyden- Anton Johansson

90p

2.  Björn Carlström- Göran Ericsson

70p

3.  Peo Carlström- Casper Hedström

62p

4.  Gunnar Ågren- Margareta Backlund

40p



Gösfiske Hären


Björn Carlström

1039gr



Abborre 1 1.9.18 Lången


1. Göran Ericsson

6150gr

2. Björn Carlström

4850gr

3. Carl Geelmuyden

3450gr

4. Isak Thur

3030gr

5. Peo Carlström

2480gr

6. Niklas Andersson

2430gr

7. Gunnar Ågren

630gr

8. Margareta Backlund

380gr



Abborre Längd 28,8,18 Hindsen


1.  Isak Thur

84cm Största fisk

2.  Peo Carlström

84cm

3.  Gunnar Ågren

83cm

4.  Björn Carlström

76cm

5.  Benny Ahnberg

74cm

6.  Carl Geelmuyden

70cm

6.  Johnny Johansson

70cm

8.  Margareta Backlund

67cm

9.  Anton Johansson

62cm

9.  Jonas Carlström

62cm



Abborre Längd 9,6,18 Allgunnen


1.  Harri Halme

98cm

2.  Peo Carlström

88cm

3.  Johnny Johansson

82cm

4.  Jonas Nilsson

80cm

5.  Jonas Carlström

79cm

5.  Daniel Gårdman

79cm

7.  Carl Geelmuyden

75cm

7.  Björn Carlström

75cm

9.  Benny Ahnberg

68cm

9.  Göran Larsson

68cm

11. Isak Thur

62cm

12. Gunnar Ågren

61cm

13. Margareta Backlund

57cm

14. Anton Johansson

36cm



Km Mete  Trollasjön


1. Per Karlsson

5224gr

2. Robin Larsson

4160gr

3. Björn Carlström

2660gr

4. Göran Larsson

2640gr

5. Carl Geelmuyden

820gr

Herr Vet


1. Peo Carlström

3580gr

2. Gunnar Ågren

2700gr

Dam


1. Margareta Backlund

1038gr



Gäddfiske  22,4,18  Hindsen


Björn Carlström

3220gr



Km Pimpel Hindsen


Herr sen


1. Jörgen Johansson

4360gr

2. Kent Robertson

3660gr

3. Mikael Svensson

940gr

4. Robin Larsson

540gr

5. Paul Olesen

180gr

Herr Vet


1. Göran Larsson

2080gr

2. Peo Carlström

1360gr

3. Benny Ahnberg

1120gr

4. Harri Halme

1020gr

5. Kjell Johansson

960gr

6. Gunnar Ågren

900gr

Dam


1. Margareta Backlund

  80gr

Jun


1. Isak Thur

160gr



2017


Sammanställning Abborrefiske

Plats sifra 3 bästa tävlingar

1. Björn Carlström

3p

2. Peo Carlström

6p

3. Gunnar Ågren

8p

4. Göran Larsson

10p

5. Benny Ahnberg

13p

6. Johnny Johansson

14p

7. Jonas Carlström

15p

8. Harri Halme

16p

9. Anton Johansson

19p

10. Daniel Johansson


10. Magareta Backlund


10. Carpas


ABBORRE FISKE DELTÄVLING 5 28,10,17

RUSKEN

1. Gunnar Ågren

898gr

2. Björn Carlström

635gr

3. Jonas Carlström

514gr

4. Johnny Johansson

331gr

5. Göran Larsson

234gr

6. Peo Carlström

61gr

7. Anton Johansson

  0gr



ABBORRE FISKE DELTÄVLING 4 14,10,17

FÄNGEN

1. Björn Carlström

3960gr

2. Göran Larsson

2030gr

3. Peo Carlström

1273gr

4. Benny Ahnberg

600gr

5. Gunnar Ågren

415gr

6. Harri Halme

315gr

7. Anton Johansson

170gr

8. Jonas Carlström

    0gr



ABBORRE FISKE DELTÄVLING 3  30.9.17

HINDSEN

1. Björn Carlström

2740gr

2. Peo Carlström

1740gr

3. Johnny Johansson

1560gr

4. Jonas Carlström

860gr

5. Gunnar Ågren

720gr

5. Benny Ahnberg

720gr

7. Anton Johansson

700gr

8. Magareta Backlund

540gr

9. Harri Halme

520gr



ABBORRE FISKE DELTÄVLING 2  16.9.17

HÄSTHULTSJÖN

1. Harri Halme

5840gr

2. Peo Carlström

4040gr

3. Göran Larsson

3840gr

4. Gunnar Ågren

1980gr

5. Anton Johansson

1960gr

6. Benny Ahnberg

1460gr

7. Jonas Carlström

1020gr

8. Daniel Gårdman

820gr



BÅTFISKE   10.9.17

HÄREN

1. Benny Ahnberg- Jonas Carlström

30p

2. Peo Carlström- Anton Johansson

28p

3. Göran Ericsson

20p

4. Bert Nordberg- Anders Sandh

14p

Största Gädda Bert Nordberg

1628gr

Största Abborre Anton Johansson

865gr



ABBORRE FISKE DELTÄVLING 1  2.9.17

NORRA VALLSJÖN

1. Björn Carlström

1612gr

2. Peo Carlström

1427gr

3. Gunnar Ågren

1327gr

4. Benny Ahnberg

1320gr

5. Nikolas Garcia

810gr

6. Göran Larsson

451gr

7. Johnny Johansson

444gr

8. Daniel Gårdman

    0gr

9. Caspars

    0gr



LÄNGFISKE ABBORRE  26.8.17

LÅNGEN

1. Peo Carlström

90cm

2. Anton Johansson

88cm

3. Harri Halme

77cm

3. Göran Larsson

77cm

5. Gunnar Ågren

75cm

6. Björn Carlström

60cm

7. Johnny Johansson

50cm

8. Benny Ahnberg

47cm

9. Daniel Gårdman

27cm

10.Caspars

21cm

11. Casper Hedström

0 cm

11. Magareta Backlund

0 cm



METE KM 9.8.17

ÖSTERSJÖN

Herr sen


1. Björn Carlström

2060gr

Herr Vet


1. Göran Larsson

2200gr

2. Peo Carlström

1660gr

3. Gunnar Ågren

860gr

Dam


1. Magareta Backlund

140gr

Jun


Casper Hedström

   40gr



GÖSFISKE   13.5.17

HÄREN

1. Göran Larsson

1160gr



GÄDDFISKE 16.4.17

HINDSEN

1. Björn Carlström

4060gr 90cm

2. Göran Larsson

2540gr



PIMPEL KM 29,2,17

HÄSTHULTSJÖN

Herr sen


1. Daniel Walfridsson

1620gr

2. Björn Carlström

1530gr

3. Jörgen Johansson

1480gr

4. Robin Larsson

1170gr

5. Peter Nyström

710gr

6. Anders Sandh

580gr

Herr Vet


1. Peo Carlström

1750gr

2. Johnny Johansson

1400gr

3. Bert Norberg

1134gr

4. Göran Larsson

1080gr

5. Gunnar Ågren

670gr

Dam


1. Magareta Backlund

140gr



Copyright © All Rights Reserved