Program

Program

2021


Januari

9    Lördag     KM-Pimpel

17  Söndag    DM-Pimpel - Distriktet (inställt)

23  Lördag     Kommunmästerskap

24  Söndag    DM-Pimpel - Distriktet (inställt)


Februari

7    Söndag    DM-pimpel - Distriktet (inställt)

13  Lördag     Smålandsmästerskap Pimpel

14  Söndag    DM-pimpel - Reservdag Distriket (inställt)

20  Lördag     Ismeteträff

21  Söndag    DM-pimpel - Eventuellt tävling, mer information kommer

26  Fredag     Årsmöte - Klubbstugan 19:00 (senarelagt, nytt datum kommer)
27  Lördag     KM-pimpel - Hästhult 10:00-13:00 (coronasäkert)

28  Söndag    Tallinfiske - Rogbergasjön Tenhults SFK


Mars

3    Onsdag    Årsmöte - JSFK Klubbstuga 19:00 Distriktet

6    Lördag     Ismeteträff (inställt)


April

6    Tisdag     Klubbmöte/Arbetskväll - Klubbstugan 18:00

10  Lördag     SM-Pimpel - Dag 1

11  Söndag    SM-Pimpel - Dag 2

17  Lördag     Gäddfiske 1                  

21  Onsdag    Arbetskväll - Klubbstugan 18:00


Maj

2    Söndag    DM-Int mete 1 - Distriktet/FK Fenan

8    Lördag     Gäddfiske 2

9    Söndag    DM-Int mete 2 - Distriktet/Forserum SFK

15  Lördag     DM Gädda 1 - Distriktet

16  Söndag    DM-Tradmete 1 - Distriktet/Eksjö FK

23  Söndag    DM-Tradmete 2 - Distriktet

27  Torsdag   KM-Tradmete

30  Söndag    DM-Tradmete 3 - Distriktet


Juni

2    Onsdag    Arbetskväll - Klubbstugan 18:00

5    Lördag     Abborrfiske Längd 1

9    Onsdag    Fisketräff

12  Lördag     Abborrfiske Längd 2

19  Lördag     Göshajk Ryssbysjön - Distriktet

22  Tisdag      Arbetskväll - Klubbstugan 18:00


Juli

2    Fredag     Gösfiske - Hären 18:00-24:00


Augusti

7    Lördag     Abborrfiske Längd 3 

15  Söndag    DM-Int mete 3 - Distriktet/Höglandsfiskarna

21  Lördag     Abborrfiske Längd 4 

22  Söndag    DM Abborrfiske - Distriktet

29  Söndag    DM-Int mete 4 - Distriktet/Eksjö FK


September

4    Lördag     GGA Fiske

7    Tisdag     Klubbmöte/Arbetsmöte - Klubbstugan 18:00

12  Söndag    Båtfiske till minne av Sture Boman - Hären 08:00-12:00

18  Lördag     Abborrfiske 1 till minne av P-O Carlström

19  Söndag    DM Abborrfiske - Distriktet

25  Lördag     Abborrfiske 2              

26  Söndag    DM-Int mete Lag - Distriktet/Forserum SFK


Oktober

2    Lördag     Gäddfiske 3 

6    Onsdag    Tävlingsmöte - JSFK Klubbstuga 19:00 Distriktet

9    Lördag     Abborrfiske 3

16  Lördag.    Abborrfiske 4

23  Lördag     Gäddfiske 4


November

6    Lördag     Trollingfiske 

26  Fredag     Årsmöte - Klubbstugan 19:00



Juniorprogram

2021


Januari

20/1 Lakfiske 17-20

29/1 Årsmöte


Februari

1/2   Lakmete 17-20

17/2 Rigga ismete spöt, Marieströmsdammen 17-19

20/2 Ismeteträff


Mars

1/3   Mörtstuga, marieströmsdammen 17-19

6/3   Ismeteträff

17/3 Lakmete 17-20

29/3 Fiske


April

5/4   Dropshot, Texas, Carolina. Klubbstugan

6/4   Klubbmöte

17/4 Gäddfiske 1

21/4 Arbetskväll

28/4 Båtfiske Hären


Maj

8/5   Gäddfiske 2

12/5 Gäddmete flöt/botten

24/5 Flötmete/ toppknutet

27/5 Klubbmästerskap i mete


Juni

2/6   Arbetsmöte

5/6   Abborre längd

9/6   Fiske träff Fk-fenan

19/6 Gösfiskehajk

22/6 Arbetsmöte


Juli

2/7 Gösfiske Hären